آب معدنی, آب تصفیه شده, دستگاه تصفیه آب

تغذیه بدنسازی

بیش از 70 درصد از وزن بدن را آب تشکیل می دهد و بعد از اکسیژن مهمترین ماده برای ادامه بقا است و تمام بخش های بدن برای فعالیت خود به آن احتیاج دارند. (آب معدنی و دستگاه تصفیه آب)

نیاز روزانه هر فرد به نوشیدن مایعات و آب دو الی سه لیتر است، البته ورزش، تعریق، سونا درمانی، تب و بیماری نیاز بدن به نوشیدن آب را افزایش می دهند.

هیچ نوع نوشیدنی نمی تواند جایگزین آب برای بدن شود حتی آب میوه ها و متاسفانه اکثر افراد به اندازه کافی آب در روز نمی نوشند.(دستگاه تصفیه آب و آب معدنی)


نوشیدن آب کافی و مناسب سبب می شود: (آب معدنی و دستگاه تصفیه آب)

1. سموم براحتی از طریق ادرار از بدن دفع گردند، زمانی که بدن دچار کم آبی است رنگ ادرار تیره می شود که دلیل بر وجود سموم دفع نشده در جریان خون است.

2. کمک به تنظیم دمای بدن می کند.

3. باعث جلوگیری از یبوست می شود.

4. سبب رقیق شدن خون و کاهش خطر لخته شدن آن می گردد و همچنین به قلب کمک می کند راحتر خون را پمپ کند.

5. شانس ابتلا به مشکلات کلیوی از قبیل سنگ کلیه کاهش می یابد.

6. سبب مرطوب شدن پوست و افزایش طراوت آن می شود.

فقط به یاد داشته باشید از نوشیدن آب از نیم ساعت قبل از صرف غذا تا یک ساعت و نیم بعد از آن و همچنین همراه غذا خودداری کنید زیرا سبب رقیق شدن آنزیم های گوارشی شده و هضم غذا را دشوار می کند.

بررسی انواع آب آشامیدنی (آب معدنی، آب شیر، دستگاه تصفیه آب):

آب های معدنی(آب معدنی): در اکثر نقاط دنیا آب معدنی، بهترین نوع برای نوشیدن طولانی مدت می باشد، که در بطری های پلاستیکی در سوپر مارکت ها و سایر مراکز به فروش می روند، انتخاب برند معتبر از آب معدنی نیز اهمیت زیادی دارد.

آب لوله کشی شده: در اکثر نقاط دنیا سرشار از مواد شیمیایی مانند کلر، فلوراید، فلزات سنگین مضر، رسوب و جرم لوله ها، آفت کش ها و غیره می باشد و مصرف مستقیم آن(بدون استفاده از دستگاه تصفیه آب) توصیه نمی شود. بسیاری از بیماری ها بدلیل نوشیدن آب نامناسب به مدت طولانی بوجود می آیند از جمله می توان به بیمارهای کلیوی و دستگاه گوارش اشاره کرد.

آب های تصفیه شده به روش RO: دستگاهای تصفیه آب خانگی RO معمولا در زیر سینک آشپزخانه ها نصب می شوند و دارای 3 الی 6 مرحله فیلتر برای تصفیه آب می باشند، با توجه به نوع دستگاه تصفیه آب در مرحله چهارم یا پنجم آب از فیلتری بنام ممبران عبور می کند و بخش زیادی از مواد معدنی موجود در آب حذف می شود، این مواد شامل عناصر مفید و مضر می باشد. آشامیدن طولانی مدت آب های تصفیه شده به روش RO توصیه نمی شود زیرا تمام عناصر مضر و مفید در آب، در این روش تصفیه حذف می شود، اضافه کردن فیلتر مواد معدنی جهت افزودن سدیم، پتاسیم، کلسیم و منیزیم مشکل را بدتر می کند زیرا نوع عناصر استفاده شده در این فیلترها بی کیفیت و قابل استفاده برای بدن نبوده و موجب بروز مشکلات کلیوی و غیره می گردد. استفاده کوتاه مدت و یا نامتناوب(گاهی از آب های معدنی استفاده کنید و گاهی از آب های تصفیه شده به روش RO) و یا برای پخت و پز، دم کردن چای و غیره بلامانع است البته مشروط بر عدم استفاده از فیلتر مواد معدنی.

قابل ذکر است در مناطقی که آب لوله کشی بیش از حد استاندارد دارای ناخالصی و مواد زائد است و امکان تهیه آب های معدنی نیز وجود ندارد مسلما استفاده طولانی مدت از آب های تصفیه شده به روش RO بهتر از نوشیدن مستقیم آب لوله کشی شده است(آب شیر)

پارچ تصفیه آب: از بین روش های تصفیه آب، استفاده از پارچ تصفیه آب، یکی از بهترین گزینه ها است که بدون حذف عناصر مفید اکثرا مواد زائد و سمی را از آب حذف می کند. از مارک های خوب پارچ های تصفیه آب می توان به مارک لایکا و بریتا اشاره کرد. در آزمایش های انجام شده متاسفانه نمونه های ایرانی این پارچ ها عمل تصفیه آب را به درستی انجام نمی دادند.

با نوشیدن آب مناسب و به مقدار کافی به سلامت خود کمک کنید.

نویسنده دکتر دانیال نصیرزاده

 

آب معدنی, دستگاه تصفیه آب دستگاه تصفیه آب خانگی پارچ تصفیه آب قیمت پارچ تصفیه آب لایکا مرکز فروش پارچ تصفیه آب بریتا