گیاه خواری, خام گیاهخواری, خام خواری, وگان, گیاهخواری

گیاه خواری

گیاه خوران بر این عقیده اند که برنامه غذایی گیاه خواری برای سلامت انسان مفید است و نباید برای زنده ماندن و تغذیه جاندار دیگری را از بین برد و همچنین بر این تصورند که اجداد و نیاکان ما احتمالا گیاه خوار بوده اند.

تگها این قسمت:  برنامه غذایی گیاه خواری خام گیاهخواری  خام خواری  وگان  گیاهخواری عوارض و فواید آن ها کدامند؟

اجازه دهید بحث را با دندان های انسان شروع کنیم: انسان دارای دندان های پیشین، نیش، آسیاب کوچک و بزرگ است که هر کدام برای خرد کردن یکسری از مواد غذایی مناسب اند، مثلا دندان های نیش برای پاره کردن گوشت و دندان های آسیاب برای له کردن حبوبات و غلات، که خود گواه آن است که اجداد و نیاکان ما از تغذیه متنوعی برخوردار بوده اند و انسان کنونی نیز نیازمند تغذیه از گوشت و منابع غذایی حیوانی در کنار سایر مواد غذایی می باشد، گرچه بررسی وضعیت بدن و سایر قسمت های دستگاه گوارش از شکل و اندازه معده و رودها گرفته تا آنزیم های گوارشی همگی این مطب را اثبات می کنند. (برچسب ها این قسمت:  برنامه غذایی گیاه خواری خام گیاهخواری  خام خواری  وگان  گیاهخواری عوارض و فواید آن ها کدامند؟)

انسان نیز به مانند بسیاری از جانوران دیگر به گونه ای آفریده شده که برای بقا و حفظ سلامت خود باید از برخی از جانوران دیگر تغذیه کند. البته می توان بدون خوردن گوشت و منابع غذایی حیوانی زنده ماند اما مسلما نمی شود بدون آن ها از سلامت کافی بهره مند بود. در ادامه این مقاله به بررسی معایب و فواید برنامه های غذایی گیاهخواری می پردازیم:


فواید برنامه های غذایی گیاهخواری:
1. خوردن مقدار کمتری چربی و گوشت قرمز برای بعضی از افراد مفید است، بویژه برای آن هایی که دچار غلظت خون، بیماری های گوارش و یبوست بوده و برنامه های گیاه خواری فاقد گوشت و دارای میزان کمی چربی می باشند.

2. میوه ها و سبزیجات دارای فیبر فراوان و مقدار زیادی از برخی از ویتامین ها از قبیل آ و ث می باشند که برای سلامت دستگاه گوارش و پوست مفید است.


معایب برنامه های غذایی گیاهخواری:
1. مقدار زیاد کربوهیدرات: حبوبات و غلات دارای مقدار زیادی کربوهیدرات و میزان کمی پروتئین می باشند، مصرف بی رویه کربوهیدرات ها باعث تولید بیش از حد آنزیم های گوارشی و تخلیه بدن از عناصر مفید مانند روی، کروم و منگنز می گردد. بدن برای تولید آنزیم های گوارشی به مواد معدنی از قبیل روی احتیاج دارد که این عنصر بیشتر در منابع غذایی حیوانی یافت می شود.

2. حبوبات و منابع پروتئین گیاهی دارای مقدار زیاد از عنصر مس و مقدار کمی از عنصر روی می باشند، بدن برای تولید بیش از 100 آنزیم نیازمند عنصر روی است و امروزه اکثر افراد دچار کمبود روی و دارای مس مازاد در بدنشان می باشند. همچنین یکی از دلایلی که برخی از افراد گیاه خوار با خوردن گوشت احساس بدی را تجربه می کنند ازدیاد عنصر مس در بدن آن هاست. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله ازدیاد مس را مطالعه نمایید.

3. کمبود پروتئین: منابع گیاهی معمولا دارای مقدار پروتئین کم و یا دارای پروتئینی با کیفیت پایین می باشند. اسیدهای آمینه تائورین، کارنیتین، سیستئین، متایونین به میزان بسیار کم در منابع گیاهی وجود دارند، این اسیدهای آمینه برای تصفیه کبد و سم زدایی و دفع فلزات اضافی از بدن ضروریند، بدون آن ها بدن نمی تواند سموم را به طور صحیح و کامل دفع نماید، امروزه به دلیل آلودگی محیط زیست نیاز انسان به اسیدهای آمینه ذکر شده بیش از گذشته می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مقاله پروتئین را مطالعه کنید

4. ویتامین B12: ویتامین B12 فقط در منابع حیوانی و گوشت یافت می شود، کمبود آن در بدن بسیار خطرناک و با عوارض جسمی و روانی شدید مانند از دست دادن حافظه، کم خونی کشنده، تخریب سیستم اعصاب، مشکلات گوارش و غیره همراه است. این یک خطر جدی است که افراد گیاه خوار را تهدید می کند و اگر اشخاصی اصرار به ادامه برنامه گیاه خواری خود دارند حتما باید این ویتامین را بصورت تزریقی و یا از طریق مکمل های غذایی دریافت کنند.

5. کمبود ویتامین دی: منابع غذایی حاوی ویتامین D بیشتر حیوانی بوده مانند ماهی، تخم مرغ و غیره و معمولا منابع غذایی گیاهی دارای میزان کمتری از این ویتامین D می باشند. از این رو گیاه خواران در معرض کمبود این ویتامین بوده و بیشتر به مشکلاتی از قبیل پوکی استخوان، تخریب دندان ها و غیره مبتلا می شوند.

طبیعت سرد: منابع گیاهی بخصوص میوه ها و اکثر حبوبات دارای طبیعت سرد می باشند، که مصرف طولانی مدت آن ها عوارضی را به همراه خواهد داشت.

به عقیده من برای مدت کوتاه مثلا یک الی دو ماه اجرا برنامه های گیاه خواری بلامانع است و برای بعضی ها می تواند مفید باشد اما برای طولانی مدت و به عنوان برنامه اصلی غذایی توصیه نمی شود، بیماران بسیاری داشته ام که با اجرای برنامه های طولانی مدت گیاه خواری دچار مشکلات جدی جسمانی شده اند و زمان بسیاری صرف شده است تا مجددا متابولیزم بدنشان تنظیم گردد.

سخن آخر: گیاه خواران عزیز چنانچه بنا به هر دلیلی اعتقاد به ادامه برنامه غذایی گیاه خواری دارید حداقل مطمئن شوید میزان کافی از عنصر روی و ویتامین های ب12 و دی را از طریق مکمل های غذایی دریافت می کنید.


نویسنده دکتر دانیال نصیرزاده

برنامه غذایی گیاه خواری و خام خواری چیست؟ سنین مختلف سبزیجات خام گیاهخواری سلامت بدن را حفظ می کنند, حبوبات و ذرت وگان برنامه غذایی گیاه خواری و خام خواری بدون گوشت قرمز  می باشد خام گیاهخواری تقویت کننده سیستم ایمنی بدن وگان برنامه غذایی گیاه خواری و خام گباهخواری با گوشت سفید مانند مرغ و ماهی است, مقالات مختلف خام گیاهخواری مورد بررسی متخصصین قرار گرفته اند دستگاه گوارش خام خواری معایب و خواص آن آیا گیاه خواری مفید است؟